Josef Šišulák

projekt ke stažení


SAUNA FUGU

Sauna je místem klidu, relaxace a rozjímání. Člověk, tak znaven shonem a prací, narazí uprostřed města na objekt velmi atypický a neznámý. Přijde blíž a zjistí, že se jedná o saunu. Otevře si a zatopí. Svlékne se a do rozpálené sauny si lehne. Uvolní se a všechny starosti hází za hlavu, přemýšlí nad tímto podivným prostorem a okny pozoruje zamlžené lidi venku. Nad sebou vidí čistě a jasně vršky budov a modré nebe. Když již cítí, že je dost prohřátý, ochladí se v odpočinkové zóně kbelíkem vody.

Fugu je japonské slovo pro rybu, která se nafoukne, když se cítí být v nebezpečí. Sauna Fugu je prostor, který expanduje v případě potřeby ukrýt se před vším ruchem města.

Sauna je navržena tak, aby byla co nejlépe transportovatelná, proto když je složená, zabírá pouze 2,4 m2 zastavěné plochy, avšak v rozloženém stavu 12,68 m2. K jejímu transportu je zapotřebí pouze vozík nebo auto s valníkem.

Sauna může být umístěna kdekoliv – ve městě, na poli, v lese, u vody, na sněhu a dalších. Nabízí člověku únik, chvilkové přístřeší a příjemné prohřátí.

Uvnitř jsou skládatelné lavičky, na kterých se dá i pohodlně ležet.

K topení jsou použita kamna na dřevo.